Erdoğan 'bitiş değil dönüm noktasıdır' deyip duyurdu: Türk milleti mesajını vermiştir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde 'Balkon' konuşması yaptı. Erdoğan, "Millet siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla iletir. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Türk milleti mesajını vermiştir" dedi.

31 Mart 2024 Pazar 22:15
Erdoğan 'bitiş değil dönüm noktasıdır' deyip duyurdu: Türk milleti mesajını vermiştir!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yaptı. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde kesinleşmeyen sonuçları değerlendirdi.

31 Mart yerel seçimlerinin bitiş değil, dönüm noktası olduğunu ifade eden Erdoğan, "Türk milleti yine sandığı vesile kılarak mesajlarını siyasetçilerine ulaştırmıştır." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Aziz milletim, sevgili Ankaralılar, kıymetli yol ve dava arkadaşlarım, değerli genç kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Buradan AK Parti Genel Merkezi'nden tüm Türkiye'yi saygıyla selamlıyorum.

Desteğiniz, kadirşinaslığınız için ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Şahsıma sizler gibi vefakar yol arkadaşları, dava arkadaşları veren Rabbime hamd ediyorum.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasimize yakışır bir olgunlukla hamdolsun tamamladık. Münferit bazı vakalar haricinde seçim atmosferine gölge düşürecek müessif hiçbir hadise yaşanmadı.

Doğu ve Güneydoğu bölgemizde bölücü örgütün kölelerinin baskı ve hakaretlerine şahit olduk.

'MİLLETİN UYARISINI VE TAKDİRİNİ SANDIK ARACILIĞIYLA İFADE EDER'

Ama emniyet birimlerimizin etkili müdahaleleriyle ciddi sorun çıkmadı. Vatandaşlarımızın sağduyusu sayesinde Türk demokrasisi rüştünü bir kez daha ispat etmiş oldu. Seçimler bildiğiniz gibi demokrasilerin en kritik günleridir.

Milletin iradesi sandıkta tecelli eder. Millet sözünü sandık yoluyla söyler. Millet siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla iletir. Millet uyarısını ve takdirini sandık aracılığı ile ifade eder.

Milletin kararının baskı, dayatma, yönlendirme ile karşılaşmadan sandıkta tebarüz etmesi demokrasimiz için büyük kazançtır.

'DİK DURACAĞIZ, DİKLEŞMEYECEĞİZ!'

Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. 31 Mart bizim için bir bitiş değil aslında bir dönüm noktasıdır.

'TÜRK MİLLETİ MESAJINI VERMİŞTİR'

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde de Türk milleti yine sandığı vesile kılarak mesajlarını siyasetçilerine ulaştırmıştır.

Bu seçimin galibi öncelikle demokrasimizdir. Milli iradedir. 85 milyonun tamamıdır. Seçim maratonunda kazanan adaylardan önce Türkiye olmuştur, milletimiz olmuştur.

31 Mart seçimleri son 22 yılda girdiğimiz 18'inci sandık imtihanımız oldu. Hep başardık, başararak geldik. Bundan sonra da başararak devam edeceğiz.

'MİLLETİMİZİN OYUYLA SEÇİLMİŞ TÜM YEREL YÖNETİCİLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ''

Biz siyasi hayatımız boyunca milletle yol yürümüş, milletin çizdiği istikametten ayrılmamış bir kadroyuz. Burada olduğu gibi.

Hükümet olarak şimdiye kadar olduğu gibi milletimizin oyuyla seçilmiş tüm yerel yöneticileri şehirlerinin hayrına yapacakları işlerde desteklemeye devam edeceğiz.

Kardeşlerim, sandıklar kapanmış, millet son sözünü söylemiş, kararını vermiştir. Yüksek Seçim Kurulumuz kesin sonuçları açıklayacaktır.

'31 MART SEÇİMLERİNİN NETİCELEİRNİ MUKAYESE EDECEĞİZ'

Elbette her siyasi parti kendi bünyesinde seçim sonuçlarını analiz edecektir. Bizde partimizin organlarında 31 Mart seçimlerinin neticelerini mukayese edeceğiz.

Mahalli idarelerde irtifa kaybı yaşadığımızı gösteriyor. Bunun sebeplerini ayrıca masaya yatıracağız.

'MİLLETİN TAKDİRİNİ SORGULAMAKTAN BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ YİNE UZAK DURACAĞIZ'

Unutmayın, kaderin üstünde bir kader vardır. Milletimizin teveccühüne mazhar olduğumuz yerlerde her zamankinden daha fazla çalışacağız. Hiçbir şekilde milletle inatlaşmayacağız. Milletin takdirini sorgulamaktan bugüne kadar olduğu gibi yine uzak duracağız.

'ÖNÜMÜZDE YAKLAŞIK 4 YIL VAR'

Milletin sandıkta verdiği mesajları en isabetli en objektif bir şekilde akıl ve vicdan terazimizde tartarak gerekli adımları mutlaka atacağız. Önümüzde yaklaşık dört, dört buçuk yıllık bir zaman var. Bu dönemi her açıdan kendimizi yenilediğimiz, hatalarımızı muhasebe ettiğimiz kapsamlı bir zemine oturtacağız.

Geçen sene başlayan genel ve yerel seçim maratonu bugün artık tamamlanmıştır. Son 1 yıldır milletimizi, ekonomimizi etkileyen seçim devri kapanmıştır. Türkiye'nin önünde hazine değerinde bir 4 yıl vardır.

Bu dönemi heba edemeyiz. İktidardaki 21'nci yılını tamamlamış bir siyasi parti olarak hem hükümette hem de yerel yönetimlerde sorumluluğumuzun farkındayız.

Ekonomide yol haritamız olan Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Programımızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık.

'TÜM TÜRKİYE'YE SÖZ VERİYORUZ: 85 MİLYONUN HER BİR FERDİNİN REFAHINI ARTIRTACAĞIZ'

Buradan bir kez daha milletimize ve tüm Türkiye'ye söz veriyoruz: 85 milyonun her bir ferdinin refahını, huzurunu, güvenliğini ve umutlarını artırmak için durmadan, dinlenmeden koşturacağız. Zalimlerin karşısında dimdik duracağız.

Bugüne kadar olduğu gibi eser ve hizmet siyasetimizle farkımızı ortaya koyacağız. Milletimizin yetki verdiği yerlerde gerçek belediyecilik vizyonumuzu inşallah başarıyla hayata geçireceğiz. Çok daha güçlü bir şekilde gönülleri fetih etmenin yollarını arayacağız.

Önümüzdeki 5 sene boyunca bu çizgimizden sapmayacağız. Bugün bir kez daha durmak yok yola devam diyoruz. Ahde vefanız, dayanışmanız, teveccühünüz için her birinize teşekkür ediyorum.

31 Mart Mahalli İdareler yerel seçimleri sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner60

banner64

banner49

banner63