Murat Kurum'dan CHP'li seçmene 'Gönül Sözleşmesi’ çağrısı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy’de STK temsilcileri, iş adamları, kanaat önderleri ve muhtarlar ile bir araya geldi. Kurum, CHP'li seçmene çağrıda bulunarak, "Ben sizin de oyunuza talibim." dedi.

02 Şubat 2024 Cuma 12:45
Murat Kurum'dan CHP'li seçmene 'Gönül Sözleşmesi’ çağrısı!
  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Arada bir İstanbul değil, sadece İstanbul!
  • CHP’lilere ‘Gönül Sözleşmesi’ Çağrısı!
  • CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, Yenidoğan metro hattını süratle yeniden başlatacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çekmeköy’de STK temsilcileri, iş adamları, kanaat önderleri ve muhtarlar ile bir araya gelen Kurum, ‘Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’ kapsamında hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Mevcut İBB yönetiminin yaptığı hizmetlerin yetersiz olduğunu vurgulayan Kurum, “Buradan, CHP’ye gönül vermiş tüm kardeşlerimize, hemşehrilerimize sesleniyorum. Ben sizin de oyunuza talibim. Ama yanlış anlaşılmasın, bu asla öyle kuru kuruya bir talep değil. Çünkü bu talep tek taraflı bir şey değil, tam aksine; karşılıklı bir ‘Gönül Sözleşmesi’ olacak.” dedi.

“TRAFİK ÇİLENİZİ BİTİRECEĞİZ"

Çekmeköy’de yaptığı konuşmada mevcut İBB yönetiminin hatalarını eleştiren Murat Kurum, 31 Mart sonrasında hayata geçirecekleri projelere değindi. İlk olarak İstanbul’un trafik çilesini bitireceklerini ifade eden Kurum, “Çekmeköy’de tüm trafik sorununu bitireceğiz. Hemen ilk iş olarak; CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, Yenidoğan metro hattını süratle yeniden başlatacağız! Bıraktıkları bu kötü hatırayı hafızalardan sileceğiz.”  dedi.

'CHP’LİLERE GÖNÜL SÖZLEŞMESİ' ÇAĞRISI 

Belediyecilik anlayışında gönül birliğinin önemini vurgulayan Murat Kurum, “CHP’li kardeşlerimizle, gittiğimiz her yerde hakikaten çok samimi, içten sohbetlerimiz oluyor. Ben oy istiyorum, kimi olmaz diyor, kimi bakarız diyor ama kimse bana sırtını dönüp gitmiyor. Mevcut İBB yönetiminin kullandığı ‘aşağılayıcı ve incitici’ dil, hiçbir CHP’li hemşehrimiz tarafından tasvip edilmiyor. Sohbet ediyoruz, beni de sıkı bir şekilde eleştiriyorlar, ben de söylediklerine dair notumu hemen orada alıyorum.” dedi.

CHP’li seçmenlere seslenen Kurum, “Gelin omuz omuza verelim, hep birlikte üretelim diyorum. Gelin marka projelere hep beraber, gururla imza atalım diyorum. İşte benden size söz! Sadece Cumhur İttifakına gönül vermiş kardeşlerimizi değil, İstanbul’a sevdalı herkesi, durmak bilmeyen gayretimizle, muhteşem eserlerimizle gururlandıracağız. İşte bu yüzden biz; herkesin İstanbul’u için, her İstanbullunun oyuna talibiz, desteğine, duasına talibiz; öyle de olmaya, yaptığımız bu ‘Gönül Sözleşmesi’ne sadık kalmaya devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

“ARADA BİR İSTANBUL DEĞİL, SADECE İSTANBUL" 

‘Sadece İstanbul’ sloganıyla yola çıktıklarını belirten Murat Kurum, “Yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız! Arada bir İstanbul demeyeceğiz! 7/24 belediyecilik yapacağız, Sadece İstanbul diyeceğiz! 650 bin yuvayı 5 yılda sizin için bitireceğiz! 100 bin sosyal konutu 18 ayda tamamlayacağız! 328 kilometre metro hattını 5 yılda 650 kilometre yapacağız! 10 yıl sonra, 1004 km’ye hep birlikte çıkaracağız! İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesini bırakmayacağız! Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz! Yeni metrobüs ve otobüs hatlarıyla İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşımı başaracağız! Trafik çilenizi bitireceğiz! Gençlerimiz, çocuklarımız neredeyse, Büyükşehir orada olacak. Annelerimiz, emeklilerimiz neredeyse Büyükşehir orada olacak!” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’a etkinlikte, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Akın İlhan ve İstanbul Milletvekili Ümmü Gülşen Öztürk eşlik etti.

KURUM'DAN KANDİLLİ RASATHANESİ'NE ZİYARET

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti. Rasathane Müdürü Prof. Dr. Haluk Özdener’den deprem brifingi alan Kurum, burada yaptığı konuşmasında “Çalışmalarımızı bilimin ışığında, bilim insanlarıyla beraber yapacağız.” dedi. Acil dönüştürülmesi gereken 650 bin konutun 5 yıl içerisinde bitirileceğini ifade eden Kurum, 1.5 milyon olduğu tespit edilen riskli konutların da önümüzdeki 10 yıl içerisinde tamamen dönüşmesi hedefiyle çalışacaklarını sözlerine ekledi. Prof. Dr. Haluk Özdener ise “İstanbul yönetimine talip Sayın Murat Kurum’un deprem konusunu önceleyerek bizi ziyaret etmesi, bu konuya özel ilgi göstermesi çok değerli” diyerek teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’i ziyaret etti.

Meteoroloji gözlemevi olarak 1868 yılında kurulan, 1894 Büyük İstanbul Depremi'nin ardından deprem araştırmalarına başlayan Kandilli Rasathanesi’nin orijinal logosunu inceleyen Kurum, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Murat Kurum’a Kandilli Rasathanesi’nde deprem brifingi veren Rasathane Müdürü Prof. Dr. Haluk Özdener, “İstanbul yönetimine talip Sayın Murat Kurum’un deprem konusunu önceleyerek bizi ziyaret etmesi, bu konuya özel ilgi göstermesi çok değerli, kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZI BİLİMİN IŞIĞINDA, BİLİM İNSANLARIYLA BERABER YAPACAĞIZ"

Burada basın açıklamasında bulunan Kurum ise konuşmasına, “1 Nisan itibariyle daha önce yapmış olduğumuz iş birliklerini Kandilli Rasathanemizle, Boğaziçi Üniversitemizle ve diğer üniversitelerimizle sürdürmek istiyoruz. Çalışmalarımızı bilimin ışığında yapmak istiyoruz.” sözleriyle başladı.

Kandilli Rasathanesi’nde kullanılan erken uyarı sistemlerinin direkt Büyükşehir Belediyesine aktarıldığı bir sistemin kurulacağını ifade eden Kurum, “Gerek doğalgaz hatlarında yapılması gerekenleri gerek ulaşım hatlarında yapılması gerekenleri Dijital İstanbul anlayışıyla birleştirmiş olacağız.” dedi.

Depreme karşı kalıcı çözümlerin kentsel dönüşüm ile sağlanacağını sözlerine ekleyen Kurum, olası depremlere karşı yapılması gerekenlerin uzmanlar ile planlanacağını belirtti. “Bu alanda eğitim yapmış, uluslararası karşılığı kabulü olan hocalarımızla, üniversitelerimizle bu çalışmaları yaparak olası afetlere karşı, tsunami riskine karşı tedbirlerimizi almak durumundayız. Bunu el birliğiyle, bilimin ışığında, bilim insanlarıyla beraber yapacağız.” diyerek sözlerine devam etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Kandilli Rasathanesi arasındaki iş birliğinin güçlendirileceğini belirten Kurum, “Yapacağımız bir protokolle tüm verileri alan, tüm verileri anlık aktaran, bu verilere ilişkin tespitleri tedbirleri alan bir belediyemiz olacak. İnşallah el birliği içerisinde bu süreci yönetiyor olacağız.” dedi.

“İSTANBUL TARİHİNİN EN BÜYÜK DEPREM DÖNÜŞÜMÜNÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ" 

İstanbul tarihinin en büyük dönüşümünün gerçekleştirileceğini belirten Kurum, “Dirençli bir İstanbul vadediyoruz. Olası afetlere karşı lojistik alanları, arama kurtarma alanları, toplanma alanlarının altyapısı ve arama kurtarma ekiplerinin sayısının artırılmasından tutun da itfaiye istasyonlarına, helikopter pistlerine kadar bu çalışmalarımızı yaptık. 650 bin konutluk İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştiriyor olacağız. Gerek Kiptaş eliyle ‘Yarısı Büyükşehir Belediyesinden’ dediğimiz, gerek özel sektör vatandaşımızın iş birliğine destek verdiğimiz, gerekse 100 bin kiralık konutla birlikte kentsel dönüşüm alanındaki vatandaşlarımızı rezerv alanlarda ikame ettiğimiz anlayışıyla çalışmalarımızı yapıyor olacağız.” dedi.

Acil dönüştürülmesi gereken 650 bin konutun 5 yıl içerisinde bitirileceğini ifade eden Kurum, “1.5 milyon olduğunu tespit ettiğimiz riskli konutların da önümüzdeki 10 yıl içerisinde tamamen dönüşmesi hedefiyle bu çalışmaları yapacağız. İstiyoruz ki annelerimiz, babalarımız, evlatlarımız başını yastığa koyduğunda güven içerisinde uyusun. Bunu da inşallah bilim insanlarımızla, onların fikirleri, önerileri, görüşleri doğrultusunda yapacağız. El birliğiyle İstanbul’umuzu olası depremlere hazırlayacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretinde Murat Kurum’a AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner60

banner64

banner49

banner63